Strategie úspěšného fitness centra

Čo sa skrýva za úspešným prevádzkovaním fitness centra a ako mať zo svojho podnikania radosť po celý rok? Na tieto dve základné otázky Vám jednoducho odpovie naša príručka, ktorú ponúkame úplne zadarmo. Pre Vašu jasnejšiu predstavu Vám už teraz môžeme predstaviť hlavné body, ktoré by ste nemali zabudnúť, pokiaľ chcete úspešne podnikať vo fitness branži.

 

 1. Definujte si čo najpresnejšie cieľovú skupinu Vášho fitness centra a podľa výsledkov nastavte rozsah svojich služieb
 2. Správne a vyvážene rozložte svoj priestor pre jednotlivé aktivity a zázemie, aby tie najmenšie jeho časti nelimitovali Vašich klientov natoľko, že koncept fitness centra stratí zmysel.
 3. Starostlivo zvážte výber a skladbu strojov, aby odpovedali potrebám väčšiny Vašich zákazníkov. Nesmie nastať situácia, kedy sa Vaši klienti prispôsobujú možnostiam fitness centra, ale naopak. Vy musíte ísť naproti cieľom svojich zákazníkov.
 4. Správne vybraní zamestnanci dokážu uviesť Váš koncept do praxe k Vašej spokojnosti. Nesprávny výber naopak dokáže pochovať i tu najlepšiu myšlienku.
 5. Skontrolujte, či je Vaše zariadenie pre cieľovú skupinu jednoducho dostupné. Správne miesto je jedným z kľúčových parametrov Vášho fitness centra.
 6. Dobre zvolený marketingový mix Vám dokáže pritiahnuť dostatok zákazníkov i pri veľmi malom rozpočte. Rovnako tak sa ale dá utopiť   mnoho peňazí na marketing bez akéhokoľvek viditeľného úspechu.
 7. Sústredenie sa iba na jeden z predchádzajúcich bodov neprinesie požadovaný efekt. Nezabudnite,  že všetky body spolu úzko súvisia! Zmeníte len obsah jedného z nich, bude to chcieť zmenu i u ostatných. Miera ich vzájomného ovplyvňovania je obrovská.

Ak sa chcete o úspešnom prevádzkovaní dozvedieť viac a pochopiť stratégiu úspešného fitness centra do hĺbky, stiahnite si kompletnú príručku v pdf.

4 kroky k fitness centre

 1. Stanovenie koncepcie
 2. Príprava projektu
 3. Realizácia projektu
 4. Prevádzka fitness centra

Fitness vybavenia

Blog

20. 2. 2013 | FitCamp – fitness podľa najnovších trendov

Začiatkom tohto roku bol v Bratislave otvorený Fit Camp, ktorý zosobňuje najnovšie trendy vo svete fitness. Základná myšlienka tohto projektu je začlenenie funkčného tréningu a programu Cross Fit do koncepcie moderného fitness centra. Naša spoločnosť sa v rámci tohto projektu podieľala na návrhu čle…

1. 2. 2013 | SC Fajne – špičkové športové centrum v Ostrave Porube

Na konci roku 2012 bolo v Ostrave otvorené Športové centrum Fajne.